قالب وردپرس فروشگاهی

ازدواج در گرجستان


ازدواج در گرجستان مثل دیگر کشورها دارای آداب و رسوم مختلف و شرابط گوناگونی می باشد.


این درست است که کشور گرجستان دارای جمعیتی معادل ۳تا۴.۵ میلیون نفر می باشد،در عین حال دارای خورده فرهنگهای زیادی در مقوله ازدواج است و با توجه به اقوام گوناگون گرجی قطعا ازدواج در گرجستان دارای شرایط متفاوت نسبت به هر فرهنگ دیگری خواهد بود.


بطور کلی ازدواج در گرجستان به دوصورت انجام می شود؛
۱)ازدواج سنتی
۲)ازدواج مدرن
ازدواج سنتی بدین معنی است که زن و مرد طبق آداب و رسوم متداول و قوانین دینی در گرجستان مراسم عقد خود را در کلیسا بر گزار می کنند و به عقد هم در خواهند آمد.
ازدواج مدرنیعنی اینکه زن و مرد برای ثبت ازدواج خود به کلیسا مراجعه نکرده ودر مراکز دولتی یا شهرداریهای محل اقامت خود اقدام به ثبت ازدواج در گرجستان می نمایند.


نکته قابل ذکر اینجاست که نردمان گرجی معمولا ازدواج خود را بصورت سنتی به ثبت می رسانند و ازدواج های مدرن معمولا بین ملیتهای مختلف در گرجستان صورت می پذیرد.


به کلامی دیگر در صورتی که زن یا مرد غیر گرجی بخواهد با زن یا مرد گرجی ازدواج کند ویا اینکه زن یا مرد از دوملیت متفاوت ویا دارای ملیتی یگانه اما غیر گرجی بخواهند ازدواج در گرجستان داشته باشند،باید به روش دوم،همان ازدواج مدرن است عمل کنند.

نکته مهم در مورد ازدواج مدرن اینجاست که اگر زن و مرد بخواهند در همان گرجستان زندگی و کار کنند،
همان ثبت ازدواج در مراکز دولتی یا شهرداریها جهت تاهل و استفاده از مزایای آن کفایت میکند،
ولی در صورتی که ازدواج در گرجستان داشته باشند و
تصمیم یا تمایل به زندگی و کار در کشور ثالث به غیر از گرجستان،بایستی علاوه بر ثبت ازدواج در گرجستان بصورت مدرن آن را بصورت بین المللی نیز به ثبت برسانند.


برای آگاهی از شرایط و نحوه ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان می توانید با مشاورین آنلاین ما به شماره واتس آپ


00995591225319


تماس بگیرید.


در پایان به این نکته توجه داشته باشید،برای ثبت ازدواج در گرجستان به مدارک شناسایی معتبر نیاز خواهید داشت و در صورتی که فاقد مدارک هویتی معتبر باشید قادر نخواهید بود ازدواج خود را در گرجستان به ثبت برسانید.

ارسال ایمیل به :

mobamiin@gmail.com

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

قالب وردپرس فروشگاهی
تماس مستقیم واتساپی
ارسال از واتساپ